Gabriela Vermelho & Four Brothers

Kapela

Kapelu FOUR BROTHERS založili na konci roku 2002 kytaristka Eva Holická a flétnista Vítek Pospíšil s úmyslem hrát v relativně neobvyklém složení moderní jazzové standardy. Velkou inspirací a společným zájmem je pro kapelu zejména Miles Davis a jeho komunikativní a improvizační přístup k hudbě. Každý z jejích členů má ale rozdílné hudební zázemí, záliby a zkušenosti, což kapele a jejímu pojetí jazzu může jen prospět.
Inu posuďtě sami:.

Gabriela Vermelho - zpěv

Přerovská zpěvačka a houslistka nyní sídlící v Praze. Můžete ji znát jako frontwoman etno-world-alternativ-music kapely Maraca, funky F-dur Bandu, i ze spolupráce s pianistou a skladatelem Borisem Urbánkem. Do hudby FOUR BROTHERS vnáší zejména prvky latinskoamerické hudby. Její široký záběr potvrzuje i role Markétky v pražském muzikálu Excalibur. Mimo své zpěvačkovské aktivity je i skvělou houslistkou a členkou Talichova komorního orchestru.

Vít Pospíšil - flétna, klavír, syntezátory

Narozen v Přerově, absolvoval obor flétna na Pražské konzervatoři a nyní zde studuje skladbu. Spolupracoval s A. Tvrdým, J. Kořínkem, americkým pianistou Johnem Serrym atp... Dva roky se vyžíval jako lektor Letní jazzové dílny ve Frýdlantu v Čechách. Je jedním z našich nejlepších jazzových flétnistů a muzikantů vůbec. Zabývá se rovněž autentickou interpretací staré hudby.

Eva Holická - kytara

Původem z Berouna, nyní studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka a FF UK, učí na berounské soukromé ZUŠ. Je spoluzakladatelkou bluesrockového projektu Oliheň Heliodora Píky (kde hraje i Vítek Pospíšil) a překládá knihu o počátcích blues pro nakladatelství Argo.

Jan Dvořák - kontrabas

Původem z Pardubic, nyní trvale žije v Ostravě. Je členem Janáčkovy filharmonie, hraje v olomoucké kapele Blue Train saxofonisty Jakuba Červenky, ale také působí ve folkové kapele Muziga manželů Vedralových. Mezi jeho přednosti patří osobitý zvuk, melodický přístup k sólové improvizaci a v neposlední řadě i ochota učit se novým věcem a velké nadšení pro jazzovou hudbu.

Kamil Slezák - bicí, perkuse

Jeden z nejvyhledávanějších bubeníků a jeden z největších bubenických talentů na Moravě. Je členem Moravské filharmonie v Olomouci, hraje v Orchestru Gustava Broma, studuje ve Vídni a působí v mnoha dalších seskupeních, například spolu s Honzou Dvořákem v Blue Train. Je to citlivý spoluhráč i vynikající sólista.

©2004 Jazzflute